Lifestyle

4 łapy i Ty

Witajcie 🙂

Jest późne popołudnie, za oknem słonecznie, ciepło, w oddali słychać ludzi, którzy zmagają się z czasem, a ja siedzę w domu i zastanawiam się iść biegać, nie iść biegać? Dopadł leń? Gorszy dzień? Brak mobilizacji? Poczucie samotności? Wy też tak macie? Każdy tak ma. 🙂 Tylko nie każdy chce się do tego przyznać. A jak u Was z aktywnością fizyczną? Jest? A może jest na poziomie zero? Czyli żadnym.

 

 

Pewnego dnia natknęłam się na świetny artykuł i od razu pomyślałam sobie „ale ta babka wpadła na genialny pomysł!”. Korzyści! UWAGA! Niematerialne dla dwóch stron! ha Czad. 🙂 Mowa tu o „Biegu na 6 łap”. <3 Ty i pies ze schroniska! Prawda, że radość z dwóch stron? „Bieg na 6 łap” to akcja organizowana w całej Polsce dla każdego kto chce wyjść z psem pobiegać. Możecie biegać kiedy tylko chcecie! Możecie również uczestniczyć w organizowanej akcji, gdzie biegną wszyscy miłośnicy psiaków. Pomysłodawczynią biegu jest Pani Monika Dąbrowska, której z akcją udało się dotrzeć już do 40 miast. Z tego miejsca zapraszam Was na stronę: http://biegnaszesclap.pl/.

 

 

Inicjatywą pomysłu jest pomoc psom! I świetnie! Bo wolontariuszy jest mało. Bo osoby pracujące w schronisku nie mają tak dużo czasu, aby wyjść z każdym pieskiem. I takich „bo” pewnie znaleźlibyśmy jeszcze kilka… A ja uważam, że ta akcja łączy się również z ogromną korzyścią dla człowieka! Tylko nie zdajemy sobie z tego sprawy.

 

 

Ze mnie jest typowa psiara! Kocham moje psiaki ponad wszystko! I często śmieje się ze facet najszybciej poderwie mnie na psa. 🙂 Uważam, że pies w życiu człowieka odgrywa ważna role. Pies jest naszym wiernym przyjacielem i powiernikiem każdych naszych sekretów. Tych radosnych i tych złych wieści. Ta czworonożna pociecha sprawia, że na sam jej widok czujemy się lepiej, nie potrafimy powstrzymać się od śmiechu i kontaktu z nią. Psiaki mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, a także fizyczne. Sprawiają, że mamy lepszą kondycję! Po ludziach, którzy obcują z psami możemy zauważyć, że są bardziej weseli, nie mają tylu zmartwień i stresu. A także są otwarci na nowe znajomości, chętniej zagadują do ludzi i nie czują się samotni.

 

 

Nie ma się co zastanawiać! Ruszajcie do schronisk w swojej miejscowość z hasłem „Bieg na 6 łap”! Wyciągnijcie pomocną dłoń do tych cudownych czworonożnych pociech! A Wam odpłaca się tym samym! Wiecie co mam na myśli? To, że to one sprawią, że zachce Wam się biegać! Pracować! Robić to, na co macie ochotę! Bez negatywnych myśli „O kurde, ale dziś jestem padnięta/ty!”, „Marzy mi się położyć na kanapie z pilotem w ręku”, „Zaraz pójdę… później pójdę…” to zaraz i później zazwyczaj mają znaczenie nigdy! Chcę Wam powiedzieć, że one mobilizują! Mobilizują, bo dają radość z kontaktu z nimi, a także niesienia pomocy bezinteresownej! Radość z tego, że są oraz, że Wy jesteście! Tak po prostu! Kiedy będziecie mieli gorszy dzień i tak pójdziecie z nim chociażby na spacer bo wiecie, że on na Was czeka, wygląda na Was!

 

 

Wiosna to piękny czas by zacząć biegać z czworonogiem! Raz zaszczepiony dobry nawyk owocuje dobrym samopoczuciem !

Trzymajcie się! Ściskam i całuje Patrycja 😊

Źródło zdjęć to: http://biegnaszesclap.pl/https://miauhau.pl/czytelnia/sekret-wiezi-miedzy-psem-i-czlowiekiem-odkryty-o-najnowszych-badaniach.html,

 

 

 

 

 

3 komentarze

 • Natalia

  Sama czasami biegam ze swoim psem, ale przyznam, że często mam lenia i nie chce mi się ;p a do schroniska uczęszczam w weekendy kiedy mam wolny czas,jest to wspaniałe uczucie kiedy widzisz chociaż na moment te uśmiechnięte mordki 🙂

 • Piotr

  Niestety nie mam psa, ale gdybym miał to pewnie bym z nim biegał.
  Każdy sposób na aktywność jest dobry!
  Szczególnie podoba mi się akcja „Bieg na 6 łap” i wspólne bieganie. Rewelacja.
  Nasze Szlaki pozdrawiają !! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *