Lifestyle

Kobieta czy jeszcze dziewczynka?

 Hej, hej,

Mówicie o sobie jestem dziewczyną czy kobietą? A kiedy facetów spotyka ten moment gdzie z chłopca przeradzają się w mężczyznę? Myślicie, że Wasz pesel ma tu znaczenie? A może sytuacje życiowe jakie Was spotkały wyznaczają granicę dorosłości? Zdanie prawa jazdy, zdobycie magistra, wyprowadzka z domu, pojawienie się dziecka to jeden z punktów kulminacyjnych?

 

 

Współczesne różnice pomiędzy dziewczyną, a kobietą.

-> Dziewczyny robią sobie na twarzy malowanki i myślą, że im więcej farby tym lepiej. Kobieta lubi minimalizm bo wie ze wartość wychodzi z mózgu, a nie z ilość zużytego fluidu.

-> Dziewczyny lubią pokazywać swoje ciało. Im więcej widać tym lepiej, przecież to bardziej sexowne. Kobieta potrafi rozróżnić jak strój założyć do sypialni, na kolację czy na spotkanie biznesowe.

-> Dziewczyny spędzają większość swojego czasu na siłowni, wyciskają siódme poty i zmuszają swoje ciało do pracy bo gonią za wyidealizowanym wyglądem. Kobieta potrafi ćwiczyć systematycznie, aby czuć się lepiej i zdrowiej.

-> Dziewczyny wrzucają intrygujące zdjęcia na instagram, aby zdobyć więcej followersów płci męskiej. Kobiety cieszą się chwilą i traktują go jak pamiętnik.

-> Dziewczyna zgadza się na wszytko. Kobieta potrafi stanowczo powiedzieć „NIE”.

-> Dziewczyny myślą, że idą do pracy zarabiać tylko „na waciki”. Kobiety chcą być niezależne, realizować się zawodowo.

-> Dziewczyny robią facetom awanturę „że nie wpadł na ten genialny pomysł”. Kobiety mówią o swoich potrzebach „jak krowie na rowie”.

-> Dziewczyny spędzają mnóstwo czasu na oglądaniu nic nie wnoszącego serialu, który jest równoważny ze zjadaczem czasu. W rękach kobiety zobaczysz książkę, która daje wartość, wyobraźnie, wzbogaca język.

 

 

Pamiętacie jak w szkole często powtarzało się „mam już dość tej szkoły, chcę iść do pracy?” Chcę być dorosła/y. Ostatecznie okazuje się ze ta dorosłość nie jest taka łatwa. A życie składa się z krętej drogi czasami nawet z ostrymi zakrętami.

 

 

A kiedy zmierzyliście się z dorosłością?

-> Kiedy w ręce trafił dowód osobisty i prawo jazdy.

-> Kiedy trzeba zrobić zakupy typu mięso, jaja, mąka, kluski, jogurt, itp. a nie tylko alkohol i papierosy.

-> Kiedy nagle nie masz się w co ubrać bo wszystkie ubrania są w koszu. O nie! nawet nie ma czystych skarpet!

-> Kiedy wyprowadzasz się z domu i nagle musisz zapłacić za mieszkanie, internet, telefon, kupić sobie ubrania, i coś z Rossmanna. A i jedzenie!

-> Kiedy bierzesz w swoje ręce szczoteczkę do mycia kibla i zastanawiasz się jak to zrobić.

-> Kiedy kupujesz samochód, a tam ciągle święci się kontrolka „chce więcej paliwa”

->Kiedy widzisz samochód wysokiej klasy i zdajesz sobie sprawę ile jest wart i ile ktoś na niego pracował.

-> Kiedy z Twoich ust potrafią wydobyć się takie słowa jak: Dzień dobry, Proszę, Przepraszam, Dziękuję.

 

 

A Wy potraficie zdecydowanie powiedzieć jestem kobietą? Dziewczyna? Faceci, a Wy?  Dorosłość puka do Waszych drzwi czy jeszcze nie?

Ja od 8 lat mieszkam bez rodziców i doskonale znam abecadło dorosłego, lecz ciągle nie potrafię zaprzyjaźnić się z kuchnią i bujam w obłokach. 🙂

Życzę Wam żebyście czuli  się dorośli i byli odpowiedzialni, ale nigdy nie zatracili w sobie dziecka. 🙂
xoxo, Pati.

Zdjęcia wykonała przesympatyczna Elena Wnuk. 🙂 

3 komentarze

  • Elena Wnuk

    Dzięki bardzo za tą przesympatyczna Patulek. Bardzo mądry opis jak zawsze. Najlepsza jest puenta „Być dorosłym i odpowiedzialnym, ale nigdy nie zatracili w sobie dziecka” To właśnie to,bo wiek tu nie ma nic do rzeczy. Można już wydorośleć w wieku 15 lat,a czasem i w 50 nie być odpowiedzialnym za swoje życie i czyny 🙂 Co do sesji jak zwykle dobra zabawa. Kocham cię mój Patulek. Najsłodsza,mądra,wesoła,zabawna i odpowiedzialna Patula <3

  • Woman

    Świetny opis! Kobiety i dziewczyny to jedno. Strasznie mnie ciekawi jak to jest u ‚silniejsze płci’ może jakiś Pan się wypowie?

  • mrs Calluna

    U mnie nazewnictwo zależne jest od sytuacji, jak mam się spotkać w babskim gronie, to mówię, że umówiłam się z dziewczynami i pewnie tak już zostanie mimo, że lata mijają 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *