Lifestyle

Nie samą pracą człowiek żyje!

Witajcie Kochani !

Dziś motywem przewodnim będą WAKACJE! oJ Kochamy to słowo prawda? 😛 Na samą myśl o nich buźka się śmieje, a w głowie krążą myśli: plaża, opalanie, woda, a może i wóda, imprezy. Generalnie CHILL na maxa! No może i trochę pozwiedzamy bo ile to można się lenić! Moje wakacje już chyba zaliczone i mogę postawić przy tym słowie ptaszka. (Ale zaraz, zaraz w sumie czerwiec 😛 to może trafi się coś chociaż szanse są bardzo minimalne :/).

 

Zaraz pochwale się Wam kilkoma zdjęciami z mojego tournee po Hiszpanii. Ale jeszcze chwilka.

Usłyszałam kiedyś słowa:„Raz w roku pojedź w miejsce, w którym nigdy nie byłaś.”-Dalajlama i zgadzam się z tym w 100%. Bo to rozwija, daje radość, wspomnienia. Możesz odpocząć oraz potrafisz docenić to co masz i w jakim miejscu znajdujesz się w życiu. Mam tu na myśli: rozwój osobisty, przyjaciele, rodzina, praca, pieniądze, swoje miejsce na ziemi. A teraz apeluję! Jedźcie gdzieś w tym roku! Jak są już plany to się bardzo ciesze. Jeśli ich nie ma to należy szybko planować bo wolne kwatery znikają szybciej niż pączki w tłusty czwartek! Wiem, że spora część Polaków rozważa co lepsze! Wakacje, remont, nowy samochód, a może wyprawka dla dziecka bo przecież od czerwca do września czas się kurcz? Zastanówcie się czy rzeczy materialne dadzą Wam więcej szczęścia niż czas spędzony z bliskimi. Czy ważniejszy jest wspólny śmiech, wspólne wspomnienia czy tylko kolejna bluzka, kolejny telefon, kolejny mebel, który nie potrafimy docenić bo jest tak łatwo dostępny, że nie jest dla nas sentymentalny. A może lepiej wydać pieniądze na ciuchy dla dziecka od Korsa, Levi’sa, czy Kleina na rewie mody przez pierwszy tydzień w szkole? Bo takie mamy czasy. A drugi tydzień września w sumie to już norma, budżet wyczerpany i dzieciaki zakładają ubrania z  H&M, Reserved czy Cropp. Wybór należy do Was.

 

 

 

Nie mogłam tego pominąć! Macie tu kilka cytatów dotyczących podróżowania. Oto mocna dziewiątka.

1. „Podróżowanie sprawi, że zaniemówisz z wrażenia, a potem zamienisz się w gawędziarza.”– Ibn Battuta
2. „Jeśli myślisz, że przygody bywają niebezpieczne, spróbuj rutyny. Ona jest śmiercionośna.” – Paulo Coelho
3. „Podróżować to rozwijać się.“ – Pierre Bernardo
4. „Kiedy załapiesz bakcyla podróżowania, nie ma na to żadnego lekarstwa, już wiem, że będę szczęśliwie chory do końca życia.” – Michael Palin
5. „Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę.” – św. Augustyn
6. „Podróżujemy nie po to, by uciec przed życiem, ale by życie nam nie uciekło.” – anonim
7. „Cel podróży to nie miejsce do którego zmierzasz, a nowa perspektywa z jaką patrzysz na świat.“ – Henry Miller
8. „Zbieraj wspomnienia, pozostawiaj jedynie ślady.“ – Chief Seattle
9. „Podróżowanie to jedyna rzecz, którą kupujesz i sprawia, że stajesz się bogatszy.” – anonim

 

Podróżniczki:

 

10 cudownych dni w Hiszpanii! Odwiedziliśmy Madryt, Majorkę,a także Barcelonę. Wróciliśmy cholernie zmęczeń, szczęśliwi i z bagażem wspomnień.

Na pierwsze ostrze Madryt 🙂

 

 

Była też Majorka <3

 

 

Piękna Barcelona.

 

To co widziałam zostawiam dla siebie, bo zdjęcia nie odzwierciedlają tych pięknych widoków, za to bez tych ludzi ta wycieczka nie miałaby sensu!

Gościnne Żanetka, Justyna i Karolek.

xoxo, Pati

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *